English

سازمان مردم نهاد چیست؟      
"سمن" یا همان سازمان مردم نهاد که معادل فارسی "NGO" یا همان Non Governmental Organization است،سازماني با شخصيت حقوقي مستقل، غير دولتي، غير انتفاعي و غير سياسي است كه براي انجام فعاليت داوطلبانه با گرايش فرهنگي، اجتماعي، مذهبي، بشردوستانه و ... ، و بر اساس قانونمندي و اساسنامه مدون، رعايت چارچوب قوانين موضوعه كشور و مفاد آيين نامه هاي اجرايي آن فعاليت مي كند.

انجمن دوچرخه سواران اسپادانا(NGO)      
انجمن دوچرخه سواران اسپادانا نیز سازمان غیر دولتی است که با کوشش جمعی از متخصصان و علاقه مندان واقعی دوچرخه سواری ،از سال 1380 با مجوز رسمی از سازمان ملی جوانان به شماره  2027 - 060418073 فعالیت های خود را در شهر اصفهان آغاز کرده و هدف اصلی آن گسترش فرهنگ دوچرخه سواری در میان اقشار مختلف جامعه است.انجمن دوچرخه سواران اسپادانا در طی این سالها کوشیده است تا دوچرخه سواری را به عنوان یک ورزش مفرح ، و استفاده از دوچرخه را به عنوان یک وسیله حمل و نقل پاک در میان آقایان و خانم ها گسترش دهد.از این رو با اجرای برنامه های فرهنگی ورزشی مختلف که در چهار سطح ،خانوادگی،مبتدی،متوسط و حرفه ای طبقه بندی می شوند سعی دارد اهداف و سیاست های خود را به پیش ببرد.اجرای برنامه هفتگی دوچرخه سواری که در طی این چند سال صبح های جمعه به صورت مستمر برگزار می شود ،یکی از راه های رسیدن به این اهداف است.

اهداف انجمن      
  • گسترش فرهنگ دوچرخه سواری در میان اقشار مختلف جامعه.
  • کمک به بهبود و تشویق و آگاه سازی آحاد مردم به استفاده از دوچرخه.
  • به وجود آوردن جوی سالم و مناسب برای دوستداران هوای پاک و محیط زیست.
  • ایجاد زمینه مناسب برای طراحی و مشاوره در تهیه وسایل و لوازم استاندارد دوچرخه سواری.
  • بهسازی فضای زندگی شهری با استفاده از دوچرخه سواری.
سیاست های انجمن      
سیاست های کلی انجمن دوچرخه سواران اسپادانا زیر نظر هیئت مدیره برنامه ریزی می شود و جهت رسیدن به اهداف خود به بخش های مختلفی از جمله بخش فرهنگی ،فنی و مهندسی،قهرمانی،تور و سایکل توریست و کوهستان تقسیم گردیده است.
  • بخش فرهنگی در راستای برنامه ریزی برای انجام فعالیت های فرهنگی هنری و اجتماعی انجمن تلاش می کند.
  • بخش فنی و مهندسی با ارائه طرحها و مشاوره های فنی به دنبال طراحی و ساخت پیست ها و اماکن مخصوص ورزش دوچرخه سواری وهمچنین مشاوره در جهت خرید دوچرخه مناسب به اعضاء می باشد.
  • بخش قهرمانی به فعالیت در بعد ورزش قهرمانی می پردازد.
  • بخش تور و سایکل توریست بر آن است تا با اجرای تورهای سیاحتی تفریحی و همچنین استفاده از دوچرخه برای مسیرهای دور،فرهنگ دوچرخه سواری را در میان عامه مردم و در هر کجا گسترش دهد.
  • بخش کوهستان نیز در تلاش است تا با ترویج دوچرخه سواری در کوهستان ،علاقه مندان را به این رشته جذب و زمینه سفر به مناطق کوهستانی با دوچرخه را فراهم آورد.
 برنامه های انجمن      
انجمن دوچرخه سواران اسپادانا برنامه های خود را به شکلی برنامه ریزی کرده است که تمام افراد علاقه مند به دوچرخه سواری با توجه به سطح فعالیتشان بتوانند در آنها شرکت کنند.برنامه های انجمن به دو قسمت کلی تقسیم می شوند.

1- برنامه دوچرخه سواری هفتگی:    
این برنامه هر هفته صبحهای جمعه اجرا خواهد شد.مدت برنامه به طور متوسط 2 ساعت خواهد بود .شرکت آقایان و خانم ها و افراد یک خانواده نیز در این برنامه امکان پذیر است.به دلیل اینکه سطح این برنامه مبتدی می باشد افراد در هر سطح و توانایی دوچرخه سواری به شرط توانایی کنترل و تعادل دوچرخه میتوانند در آن شرکت نمایند.

2- برنامه های فرهنگی ورزشی و تورهای برون شهری:    
برنامه های فرهنگی ورزشی مانند اجرای برنامه های فرهنگی به مناسبت های مختلف و مربوط به فعالیت انجمن ،شرکت در نمایشگاه های مربوط به حوزه فعالیت انجمن و ... می باشد که با هدف ترویج فرهنگ دوچرخه سواری و اهداف وابسته به آن اجرا می گردد.

تورهای برون شهری که مدت آنها می تواند حداقل یک روزه و یا چندین روزه باشد به سه سطح مبتدی،متوسط و حرفه ای طبقه بندی می شوند.دو سطح مبتدی و متوسط بنا به شرایطی می توانند به صورت خانوادگی نیز برگزار شوند که در این صورت افراد بدون دوچرخه نیز می توانند درآن سفر دوستان و یا اعضای خانواده خود را همراهی کنند.هر تور بنا به شرایط محیطی،دشواری مسیر و مدت زمان برنامه می تواند یکی از سه سطح اشاره شده را داشته باشد.شرکت آقایان و خانم ها نیز براساس نوع و سطح تور  و توانایی فرد برای شرکت در آن تور امکان پذیر می شود.